fashion-land.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

Uroda

Czym powinna charakteryzować się dobra farba do włosów?

Czym powinna charakteryzować się dobra farba do włosów?

Jeszcze do niedawna farbowanie włosów uważano za zabieg inwazyjny, niekorzystnie wpływający na kondycję włosów. Jednak obecnie na rynku znajdziesz wiele profesjonalnych produktów do koloryzacji, które nie tylko nie uszkadzają struktury włosów, ale także doskonale je nawilżają, odżywiają i wzmacniają. Czym powinna charakteryzować się dobra farba do włosów? Podpowiadamy!

Najlepsza farba do włosów — czyli jaka?

Wybierając farbę do włosów, często sugerujemy się głównie wyglądem opakowania i kolorem prezentowanym przez modelkę. Jeśli chcesz znaleźć najlepszą farbę do włosów, dzięki której uzyskasz piękny i trwały kolor, to powinnaś też dokładnie sprawdzić skład danego produktu. Czynniki, które warto wziąć pod uwagę to przede wszystkim:

 • obecność lub brak amoniaku w składzie,
 • obecność silnie alergizujących substancji,
 • obecność dobroczynnych składników aktywnych,
 • naturalny skład i brak drażniącego zapachu,
 • sposób stosowania farby.

Najlepsze farby do włosów nie zawierają szkodliwych substancji, a po ich zastosowaniu włosy są lśniące, gęste i mocne. Takie produkty umożliwiają również uzyskanie długotrwałego efektu, dzięki czemu nie będziesz musiała często farbować włosów.

Sięgaj po trwałe farby do włosów

Trwałe farby do włosów to optymalne rozwiązanie dla pań, które wyjątkowo cenią sobie wygodę i jakość stosowanych produktów. Dzięki starannie dobranym składnikom farba idealnie pokrywa zarówno włosy naturalne, jak i farbowane czy siwe, a efekt utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Obecnie dużą popularnością cieszą się trwałe farby do włosów blond, ponieważ umożliwiają przeprowadzenie spektakularnej metamorfozy. Taki produkt jest łatwy w aplikacji i zawiera wiele cennych składników, które korzystnie wpływają na stan włosów. Jak działa farba do włosów blond? Zawarte w farbie do włosów blond substancje działają od zewnątrz do wewnątrz. Proces koloryzacji polega na usunięciu naturalnego pigmentu i nadaniu pasemkom pożądanego odcienia. Struktura włosa zmienia się na stałe, a naturalne włosy będą widoczne dopiero wtedy, gdy zaczną odrastać. Najlepsza farby do włosów są w stanie całkowicie pokryć włosy siwe lub włosy o bardzo ciemnym kolorze. Działanie produktu możesz też wzmocnić poprzez zastosowanie odpowiedniej odżywki lub dobrej jakości tonera do włosów.

Dodatkowe składniki w farbach do włosów

Czy wiesz, że włosy farbuje około 60% kobiet i 10% mężczyzn na całym świecie? Dlatego producenci dokładają wszelkich starań, aby każdy kolejny produkt był bezpieczny i wyróżniał się sprawdzonym składem. Dobre produkty nie powinny zawierać szkodliwych substancji, które negatywnie oddziałują na zdrowie. Zanim zamówisz wymarzoną farbę do włosów, sprawdź, czy nie zawiera:

 • parafenylenodiaminy,
 • etoksylatów alkilofenoli,
 • octanu ołowiu,
 • nadtlenku wodoru,
 • formaldehydów,
 • niklu.

Natomiast dobre produkty będą miały w swoim składzie witaminy i minerały, które doskonale wpłyną na kondycję Twoich włosów i wzmocnią działanie farby.

Wybór farby do włosów nie powinien być przypadkowy, szczególnie jeśli planujesz przeprowadzić koloryzację w domu. Sięgając po najlepsze produkty, zyskasz pewność, że otrzymany kolor spełni Twoje oczekiwania i będzie dobrze utrzymywał się na włosach przez wiele tygodni.

Materiał oznaczony

Udostępnij