Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Organizacja przyjęcia – jak zaplanować dużą imprezę na sali bankietowej?

15 września 2022 sala bankietowa


Przyjęło się, że ważne wydarzenia w życiu świętujemy w większym gronie rodziny i przyjaciół. Chrzest, ślub, rocznica zawarcia małżeństwa, osiemnaste urodziny – powodów do świętowania jest wiele. Imprezy z rozmachem wymagają dobrego planu i organizacji, które zapewnią gościom i samym organizatorom dobrą i niezakłóconą zabawę. Na co warto zwrócić uwagę planując większe przyjęcie dla rodziny i przyjaciół? Jak zabrać się do organizacji tego typu przedsięwzięcia? Oto garść inspiracji!

Znalezienie miejsca

Pierwszą, podstawową kwestią, którą najlepiej będzie rozstrzygnąć na samym początku planowania przyjęcia, będzie znalezienie odpowiadającego nam miejsca. Wybór będzie uzależniony od typu imprezy, pory roku, a także ilości gości, jaką pragniemy zaprosić. Po ustaleniu tych szczegółów warto rozejrzeć się za odpowiednią salą, spełniającą nasze wymagania. Sala bankietowa będzie dobrym wyborem w przypadku wielu, różnych rodzajów uroczystości ponieważ jest to miejsce stworzone z myślą o organizacji imprez. Przystosowane, przestronne wnętrza, stosowne oświetlenie, przestrzeń do tańczenia, dekoracje – wszystkie te elementy składają się na komfort uczestników przyjęcia oraz podniesienie rangi imprezy. Dzięki różnorodności aranżacji i szerokiej ofercie sal bankietowych z łatwością znajdziemy pasujące do tematu przewodniego imprezy wnętrza. Wiele sal bankietowych, jak na przykład sala GoParty, dysponuje klasycznymi aranżacjami, pozwalającymi na dopasowanie dekoracji do różnych typów imprez. Co istotne, dobrze jest upewnić się czy sala posiada własny aneks kuchenny i komplet zastawy. Niekiedy, konieczne może okazać się dostarczenie części sprzętu z zewnątrz lub wynajęcie cateringu.

Zaproszenia, dekoracje, muzyka

Trudno byłoby zorganizować jakąkolwiek uroczystość bez uprzedniego zaproszenia na nią gości. Po ustaleniu listy gości można zatem przystąpić do przygotowywania i rozdawania lub też rozsyłania zaproszeń. Choć piękny zwyczaj osobistego wręczania zaproszeń jest nadal żywy i kultywowany nie będzie wielką ujmą wysłanie części zaproszeń listownie, jeżeli adresaci zaproszeń mieszkają daleko. W treści zaproszenia dobrze jest zaznaczyć, że oczekujemy potwierdzenia przybycia.

W zależności od tego czy impreza ma być połączona z tańcami, czy też będzie to przyjęcie nastawione bardziej na wspólne biesiadowanie dobrze będzie dobrać odpowiednie tło muzyczne. Podczas jego wyboru weźmy pod uwagę średnią wieku uczestników oraz sam charakter imprezy. Osoby starsze mogą poczuć się przytłoczone dużym hałasem. W przypadku organizacji uroczystości bez tańców, której celem mają być wspólnie miło spędzony czas i wzajemne konwersacje, idealnie sprawdzi się łagodna muzyka jazzowa lub klasyczna. Eleganckie dekoracje są tym elementem, bez którego trudno sobie wyobrazić duże uroczystości.

Kwiaty, balony, światełka, świece, lampiony – opcji jest bardzo dużo, a ograniczeniem będzie jedynie budżet i wyobraźnia organizatorów. Zwróćmy uwagę by nadmiar dekoracji nie wpłynął negatywnie na możliwość komunikacji pomiędzy gośćmi. Warto zatem zrezygnować z dużych bukietów i innych elementów dekoracyjnych, ustawionych na stołach, zasłaniających siedzące naprzeciwko siebie osoby.

Jak zorganizować tanie przyjęcie – sala do wynajęcia w Warszawie

Jednym z największych kosztów, jakie ponoszą organizatorzy przyjęcia jest wynajęcie sali. Szukając sali do wynajęcia zwróćmy uwagę na nieco mniej popularne opcje, które mogą okazać się bardziej korzystne finansowo. Ciekawym pomysłem jest organizacja imprezy w salach udostępnianych przez Domy Kultury. Wiele z tego typu placówek posiada duże sale, mogące pełnić rolę miejsca do organizacji przyjęcia. Należy jednak pamiętać, że Dom Kultury, najprawdopodobniej, nie będzie posiadał wystarczającej ilości zastawy lub innych potrzebnych do organizacji przyjęcia sprzętów. Jest to rozwiązanie wymagające od organizatorów nieco większego wysiłku, jednakże często opłacalne. Tańsze pomieszczenia na przyjęcia mogą także być wynajmowane w remizach strażackich, które nierzadko oferują sale konferencyjne i bankietowe w swoich budynkach.

Redakcja fashion-land.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie kreatywność DIY, troska o zdrowie, urodę, modę oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu równowagi i pełni życiowej harmonii! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne pomysły na własnoręczne projekty, wskazówki dotyczące dbania o zdrowie i urodę oraz inspirujące trendy w modzie łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojego lepszego samopoczucia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakość biżuterii
dbanie o biżuterie szlachetną
endorfiny w social mediach

Jesteś zainteresowany reklamą?

endorfiny w social mediach