Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Książki o rozwoju osobistym 

18 lipca 2022 Książki o rozwoju osobistym

Starasz się coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiesz jak? Próbujesz różnych sposobów, ale wciąż nie widzisz efektów? Sprawdź książki o rozwoju osobistym i popraw jakość swojego życia.

Dlaczego warto czytać?

Korzyści wynikających z czytania książek jest bardzo dużo i są one nie tylko ciekawymi historiami do przeczytania. Inne zalety czytania książek, poza przyjemnym spędzeniem czasu to:

  • poprawa pamięci,
  • poprawa koncentracji,
  • redukcja stresu,
  • wzbogacenie i poprawa słownictwa,
  • stymulacja mózgu,
  • poszerzenie wiedzy,
  • kształtowanie osobowości,
  • opóźnienie demencji i spowolnienie rozwoju choroby Alzheimera.

Książki o rozwoju osobistym

Kupując lub wypożyczając książkę o rozwoju osobistym trzeba wiedzieć, że po jej przeczytaniu nie stanie się cud i nasze życie nie odmieni się z dnia na dzień. Wybrana lektura ma za zadanie jedynie zachęcić czytelnika do samodzielnych działań, zmotywować go i nakierować na właściwą ścieżkę. 

Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie

,,Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie” została napisana przez Joannę Flis. Jest ona psycholożką i psychoterapeutką, specjalizującą się w uzależnieniach. Książka przez nią napisana dotyka problemu uzależnień, relacji i pomocy osobom tkwiącym w niezdrowych relacjach. Opisuje toksyczne relacje i to, jak się z nich wydostać oraz proponuje ćwiczenia stosowane podczas sesji terapeutycznych.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Druga propozycja dotyka innego tematu. ,,Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale’a Carnegiego uznawana jest za pozycję obowiązkową wśród książek o rozwoju osobistym. Carnegie był amerykańskim pisarzem z zakresu psychologii, któremu sławę przyniosło napisanie tej właśnie książki, którą przetłumaczono na 37 języków i wydano ponad 50 mln egzemplarzy. Książka radzi, jak swobodnie się komunikować, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. 

Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem

Ta pozycja jest obowiązkowa, jeśli stale brakuje Ci czasu i wszędzie przychodzisz spóźniony. Jim Muncy opisał w swojej książce jakich zasad przestrzegać, aby poprawnie zagospodarować swój czas. Sam autor jest profesorem marketingu w Kolegium Biznesu imienia Harleya Langdale’a na uniwersytecie stanowym w Valdoście w Georgii.

Nieposkromiona

,,Nieposkromiona” to książka o rozwoju osobistym kierowana głównie do kobiet. Napisała ją Glennon Doyle Melton, filantropistka i działaczka na rzecz kobiet. Lektura zwraca uwagę na problem stereotypów dotyczących kobiet i oczekiwań, jakie ma od nich społeczeństwo już od najmłodszych lat. Autorka radzi, jak poradzić sobie z naciskiem społeczeństwa i odnaleźć własną ścieżkę rozwoju.

Fenomen poranka 

Ten poradnik napisał Hal Elrod, mówca motywacyjny i autor amerykańskiego programu Miracle Morning. Autor w książce przedstawia nawyki, które odmieniają poranki na lepsze, bardziej zorganizowane i owocne. Według niego, dobry poranek jest kluczem do życiowego sukcesu i rozwoju osobistego. 

Myśl i bogać się

,,Myśl i bogać się” autorstwa Napoleona Hilla to kolejny bestseller wśród książek o rozwoju osobistym. Autor to prekursor książek o takiej tematyce, badacz mocy własnych przekonań na rozwój i sukces życiowy. Lektura zawiera porady na przezwyciężanie ograniczeń, sposoby na realizację celów i ambicji.

BOOKPARADISE

Redakcja fashion-land.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie kreatywność DIY, troska o zdrowie, urodę, modę oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu równowagi i pełni życiowej harmonii! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne pomysły na własnoręczne projekty, wskazówki dotyczące dbania o zdrowie i urodę oraz inspirujące trendy w modzie łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojego lepszego samopoczucia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakość biżuterii
dbanie o biżuterie szlachetną
endorfiny w social mediach

Jesteś zainteresowany reklamą?

endorfiny w social mediach