Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak naturalnie powiększyć usta?

12 lipca 2022 Jak naturalnie powiększyć usta

Wiele kobiet pragnie pięknych i dużych ust. Nie każda chce i może pozwolić sobie na zabieg powiększenia, jednak szuka sposobu na zmianę w swoim wyglądzie. Zatem jak naturalnie powiększyć usta?

Jak naturalnie powiększyć usta – dostępne produkty

Na rynku dostępnych jest szereg produktów od powiększania ust bezinwazyjnie. Najpopularniejszym z nich jest błyszczyk, który nie tylko powiększa usta dzięki składnikom w nim zawartym, ale również optycznie, ze względu na błysk, jaki pozostawia. Zawarte w tego typu kosmetykach substancje, jak chili, pieprz czy mięta, podrażniają skórę, co wywołuje lekkie szczypanie, zaczerwienienie i pożądane powiększenie ust. 

Jak naturalnie powiększyć usta – sposoby optyczne

Dla optycznie większej objętości ust nie trzeba specjalnych produktów – wystarczą nawet te proste, jak kolorowa szminka i mały pędzelek. Zamiast zwykłego pomalowania ust kosmetykiem, zacznij od pielęgnacji – nałóż pomadkę odżywczą. Za pomocą pędzla ze szminką, obrysuj wargi, delikatnie wychodząc poza ich krawędź. Można to także zrobić za pomocą konturówki. Następnie pomaluj usta tak, jak zazwyczaj, łącząc obrys z wypełnieniem i gotowe!

Inne sposoby

Zamiast kosmetyków do powiększania ust, można użyć innych metod. Jedną z nich jest wykonanie peelingu, nawet takiego domowego. Wystarczy wymieszać cukier kryształ z miodem, oliwą i cynamonem, w preferowanych proporcjach. Taką mieszankę nałożyć na usta i wykonać peeling. Usta będą krótkotrwale większe oraz gładkie. Peeling można także wykonać miękką szczoteczką, jednak sama czynność nie należy do najprzyjemniejszych.

Dla posiadania większych ust, warto również wykonywać ćwiczenia. Regularna “mała” joga poprawia nie tylko kondycję ust, ale i całej twarzy. Wystarczy codzienne, kilkuminutowe ćwiczenie, którym może być powtarzanie bardzo wyraźnie samogłosek lub trudniejszych wyrazów. 

Pielęgnacja dla pięknych ust

Usta, jak każda część ciała, także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Bez tej podstawy, nie warto rozpoczynać przygody z powiększaniem. Aby mieć zdrowe, dobrze wyglądające wargi, należy:

  • wykonywać regularny peeling, 1-2 razy w tygodniu,
  • regularnie nawilżać usta, za pomocą pomadek, wazeliny, balsamów, olejków i innych,
  • stosować pomadki ochronne z filtrem słonecznym,
  • odpowiednio się nawadniać, wypijając min. 2l płynów dziennie, 
  • wykonywać samodzielny masaż, 

Czego nie wolno robić?

Przez trendy pojawiające się w sieci, wiele nastolatek zdecydowało się powtórzyć niesprawdzone i nie zawsze bezpieczne metody na naturalne powiększenie ust. Jednym z tych sposobów jest zasanie warg do kieliszka, czego stanowczo nie należy robić. Powstała opuchlizna nie tylko nie zniknie szybko, ale i może powodować infekcje. 

Nie warto również wykonywać jakichkolwiek zabiegów na własną rękę. Wszelkie inwazyjne metody na powiększenie wykonują specjaliści, szkoleni do takich czynności. Nie warto wierzyć w cudowne produkty, które zapewnią powiększenie na dłuży czas – bezpiecznie udać się do odpowiedniej i sprawdzonej osoby. 

LOVETRENDY

Redakcja fashion-land.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie kreatywność DIY, troska o zdrowie, urodę, modę oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu równowagi i pełni życiowej harmonii! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne pomysły na własnoręczne projekty, wskazówki dotyczące dbania o zdrowie i urodę oraz inspirujące trendy w modzie łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojego lepszego samopoczucia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakość biżuterii
dbanie o biżuterie szlachetną
endorfiny w social mediach

Jesteś zainteresowany reklamą?

endorfiny w social mediach