Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

11 września 2022 obniżenie ciśnienia domowe sposoby


W obecnych czasach coraz większa ilość osób zmaga się z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najlepszymi sposobami na obniżenie ciśnienia.

Aktywność fizyczna

Wśród najlepszych sposobów na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi można wskazać przede wszystkim zwiększenie swojej codziennej aktywności fizycznej. Ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób regularny, ponieważ dzięki nim możliwe jest wzmacnianie układu krwionośnego. Warto zdecydować się na wybór sportu, który nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia dla organizmu. Polecane są między innymi regularne spacery oraz jazda na rowerze i pływanie.

Zbilansowana dieta

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi jest stosowanie odpowiedniej diety, która będzie we właściwy sposób zbilansowana. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie na co dzień diety śródziemnomorskiej, która obfituje w świeże warzywa oraz owoce. Oprócz tego znajdują się w niej źródła zdrowych tłuszczów oraz chudego białka, które są niezbędne w diecie każdego człowieka zmagającego się z nadciśnieniem tętniczym.

Zmniejszenie spożycia soli

W diecie na nadciśnienie tętnicze bardzo duże znaczenie ma zmniejszenie spożywania soli. Sól ma negatywny wpływ na funkcjonowanie układ krążenia, a także zwiększa ryzyko pojawienia się różnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Dlatego warto ograniczyć dosalanie potraw na talerzu oraz zwrócić szczególną uwagę na zawartość soli w gotowych produktach, które się kupuje.

Zwiększenie spożycia potasu

Obniżenie ciśnienia domowe sposoby obejmuje także zwiększenie spożycia produktów z potasem. Potas to niezwykle istotny składnik diety każdego człowieka, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Możliwe jest przyjmowanie suplementów diety z potasem, jednak zaleca się zwiększenie w diecie produktów spożywczych, które w swoim składzie zawierają tę substancję. Wśród polecanych produktów można wskazać między innymi banany oraz ziemniaki, ale także orzechy oraz nasiona roślin strączkowych.

Rezygnacja z używek

W przypadku konieczności obniżenia ciśnienia tętniczego krwi duże znaczenie ma także rezygnacja z używek. Najbardziej negatywny wpływ na stan układu sercowo-naczyniowego ma oczywiście palenie papierosów, dlatego najlepiej zrezygnować z niego zupełnie. Jednak oprócz tego zaleca się rezygnację z picia alkoholu oraz ograniczenie spożywania kawy, która może mieć wpływ na podnoszenie się ciśnienia. Nadmiar kawy i alkoholu nie pomoże w redukcji wysokiego ciśnienia, dlatego tak istotne jest zrezygnowanie z tych używek.

Ograniczenie stresu

Dla każdej osoby zmagającej się z nadciśnieniem tętniczym bardzo duże znaczenie będzie miało także ograniczenie stresu. Stres pośrednio przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia, dlatego warto spróbować zmienić swój tryb życia na spokojniejszy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie najlepszych dla siebie sposobów na relaks. Mogą to być na przykład spacery na łonie natury, a także inne formy aktywności fizycznej, takie jak między innymi pływanie.

Redakcja fashion-land.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie kreatywność DIY, troska o zdrowie, urodę, modę oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu równowagi i pełni życiowej harmonii! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne pomysły na własnoręczne projekty, wskazówki dotyczące dbania o zdrowie i urodę oraz inspirujące trendy w modzie łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojego lepszego samopoczucia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak odblokować zatkany nos
jak oczyścić jelita
jak obniżyć prolaktynę

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak obniżyć prolaktynę